Studia Socialia Cracoviensia to czasopismo naukowe wydawane przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Pismo stanowi forum prezentacji i promocji badań naukowych z obszaru problematyki rodziny, społeczeństwa, mediów, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, kultury i edukacji medialnej, wychowania i edukacji prorodzinnej, moralności i etyki społecznej, polityki społecznej i rodzinnej, problematyki transformacji społeczno-kulturowych i rozwoju cywilizacyjnego, oraz recepcji społecznego nauczania Jana Pawła II.

Pismo otwarte jest na twórczy dialog międzydyscyplinarny z bogactwem współczesnej myśli społecznej. Jest ono forum i areopagiem wymiany myśli w duchu prymatu osób nad rzeczami, prymatu etyki nad techniką i polityką oraz prymatu tego, co trwałe i wieczne, nad tym, co kruche i przemijające. Łamy czasopisma są otwarte dla wszystkich, szczególnie młodych badaczy, którym ten duch troski o człowieka i społeczność jest bliski. Studia Socialia Cracoviensia wydawane w trybie półrocznym zawierają cztery części: pierwsza część obejmuje rozprawy tematyczne numeru, druga część zawiera opracowania i rozprawy badawcze zgodne z ogólną tematyką pisma, trzecia część prezentuje oceny, recenzje i sprawozdania oraz końcowa część, dokumentacyjno-informacyjna, zawiera materiały bibliograficzne, informacyjne, promocyjne oraz dokumentacyjne projektów i działań badawczych, dydaktycznych i popularyzatorskich w obszarze zainteresowania badawczego pisma.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Wydział Nauk Społecznych
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 9
sekretarz redakcji: dr Katarzyna Drąg
e-mail: ssc@upjp2.edu.pl

Dostęp do pełnej zawartości pisma SSC w wersji elektronicznej umożliwia Platforma Czasopism UPJPII pod adresem:
http://czasopisma.upjp2.edu.pl/studiasocialiacracoviensia (patrz: zakładka Czytaj).
TEMATYKA:
problematyka badań naukowych z zakresu mediów, dziennikarstwa,   komunikacji społecznej, rodziny, polityki społecznej i rodzinnej, spraw społecznych i cywilizacyjnych.
STRUKTURA ZAWARTOŚCI:
treść podzielona na cztery działy:
 – dział tematyczny główny: artykuły opracowane pod określony temat wiodący numeru
 – dział artykułów: artykuły związane z ogólną tematyką i charakterem pisma
 – dział dokumentacyjny: recenzje, sprawozdania, bibliografia tematyczna do tematu numeru, opracowania tekstów i bibliografii myśli społecznej Jana Pawła II
 – dział informacyjno-promocyjny: literatura, nowości, konferencje naukowe, projekty i badania naukowe Wydziału Nauk Społecznych, strategie rozwoju społecznego z perspektywy lokalnej, polskiej, europejskiej i globalnej itd.
 WSPÓŁPRACA AUTORSKA:
1. Termin nadsyłania artykułów w wersji elektronicznej: [email ssc@upjp2.edu.pl]ssc@upjp2.edu.pl  mija: 30 czerwca 2017 roku
2. Wymagania redakcyjne: objętość 40 tys. znaków (12-20 stron standardowego tekstu), struktura: tytuł, streszczenie, słowa kluczowe (po polsku i po angielsku: title, abstract, key words), treść, wykorzystana literatura. Tekst opracowany według wymagań edytorskich Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie:
ZASADY RECENZOWANIA PUBLIKACJI:
Artykuły nadsyłane do Redakcji są recenzowane anonimowo przez 2 niezależnych Recenzentów wg zasady double-blind review proces, zgodnie ze standardami Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego. W kolejnych numerach czasopisma Studia Socialia Cracoviensia publikowane będą tylko te artykuły, które otrzymają pozytywne recenzje lub zostały skorygowane według zaleceń Recenzentów. Lista współpracujących z Redakcją Recenzentów jest publikowana każdorazowo w drugim numerze czasopisma z każdego roku.
ZASADY "GHOSTWRITING" I "GUEST AUTHORSHIP":
Redakcja zwraca się uprzejmie z prośbą do Autorów o zachowanie zasad ghostwriting i guest authorship zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Przestrzeganie zasad etyki badań naukowych i rzetelności publikacji naukowych jest fundamentem pracy Redakcji i Wydawnictwa Naukowego UPJPII oraz gwarantem jakości naszych publikacji.
ZAPROSZENIE DO PUBLIKACJI
Serdecznie zapraszamy do publikacji w siedemnastym numerze czasopisma naukowego Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Studia Socialia Cracoviensia.
Tematem przewodnim kolejnego numeru pisma Studia Socialia Cracoviensia, 2 (2017) nr 17 jest ZAUFANIE.
Ponadto przypominamy, że w każdym numerze jest także dział artykułów z szerokiego zakresu spraw społecznych, medialnych i rodzinnych, wykraczających poza temat przewodni. Artykuły są recenzowane, a czasopismo jest punktowane (7 pkt.).
Termin nadsyłania artykułów w wersji elektronicznej
na adres: ssc@upjp2.edu.pl lub michal.drozdz@upjp2.edu.pl
do numeru 17 - 30 czerwca 2017 roku.

Redakcja czasopisma

ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII (redaktor naczelny)

ks. prof. dr hab. Andrzej Zwoliński

ks. dr hab. Antoni Świerczek