III Tydzień Pracy Socjalnej w Krakowie 3-8 IV 2017

„W trosce o człowieka” to temat przewodni organizowanego w dniach 3-8 kwietnia 2017 roku III Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie, który wpisuje się w ramy organizacyjne Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej PSSPS.

Instytut Pracy Socjalnej i Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej są organizatorami wydarzeń III Tygodnia Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Patronat sprawuje Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej.

Partnerzy:

• Bonifraterska Fundacja Dobroczynna
  • Fundacja im. Św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach

Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej objęła patronatem honorowym Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Program

III Tydzień Pracy Socjalnej w Krakowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej PSSPS

• Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 r.

11.30-13.00 Debata oksfordzka  „Czy źle wynagradzany  pracownik socjalny może pomagać skutecznie?”

Moderacja debaty: dr hab. Joanna Mysona- Byrska, prof. UPJPII

13.15-14.45 Zdrowie psychiczne a aktywność fizyczna.

Moderacja:   Justyna Bartnicka (KNSPS UPJPII)

• Wtorek, 4 kwietnia 2017 r.

10.00-14.00  Moje Westerplatte – o misji pomagania.

Moderacja: dr Bożena Majerek, dr Katarzyna Wojtanowicz

15.00-16.30 Czy Miłosierny Samarytanin byłby dzisiaj dobrym „pomagaczem”?

Gość spotkania:  o. Stanisław WYSOCKI, CARM  –  założyciel i opiekun Wolontariatu św. Eliasza w Krakowie

Moderator: dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII

• Środa, 5 kwietnia 2017 r.

11.30 - 13.15  Praca socjalna w praktyce i działaniu - warsztaty.

Moderator spotkania: dr Katarzyna Wojtanowicz

• Czwartek, 6 kwietnia 2017 r.

09.00-10.30 Imigracja do Polski  –  społeczne, ekonomiczne i prawne implikacje dla polityki społecznej i pracy socjalnej.

Wykład konwersatoryjny z udziałem: o. dr hab. Jana Mazura, prof. UPJPII, dr hab. Pawła Ulmana, prof. UEK, ks. dr hab. Piotr Kroczek, prof. UPJPII

10.00-14.00 Asystent rodziny – kształtowanie się tożsamości zawodowej i współpraca z innymi profesjonalistami.

Moderator: dr Izabela Rybka

• Piątek, 7 kwietnia 2017 r.

15.00 – 18.00 Spotkanie Inauguracyjne Małopolskiego Klubu Pracownika Socjalnego – „Ścieżka rozwoju superwizji pracy socjalnej w świetle nowych rozwiązań prawnych i w praktyce pomocowej.”

Inicjatorka spotkania: dr hab. Małgorzata Duda

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach III Tygodnia Pracy Socjalnej organizowanych przez Instytut Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy opis programu i wydarzeń jest zamieszczony w programie.

Program - III Tydzień Pracy Socjalnej w Krakowie