Studenci z Hogeschool van Arnhem Nijmegen z wizytą w Instytucie Pracy Socjalnej 26 IV 2017

Studenci z Hogeschool van Arnhem Nijmegen w Holandii w dniu 26 kwietnia 2017 r. przebywali z wizytą w Instytucie Pracy Socjalnej. Podczas wizyty grupa 77 studentów miała możliwość poznać historię Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, zapoznać się z bieżącą działalnością Instytutu Pracy Socjalnej, a także gościnnie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Studenci z Holandii wzięli udział w prezentacji na temat wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi w polskim systemie pomocy społecznej, zapoznali się z możliwościami wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus +, nawiązali współpracę z  Samorządem Studenckim.

W trakcie wizyty znalazł się czas, aby zwiedzić Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, w tym nowoczesną bazę dydaktyczną jaką dysponuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - studio telewizyjne i radiowe czy Akademickie Centrum Medialne.

W realizację programu wizyty zaangażowani byli pracownicy Wydziału Nauk Społecznych: dr hab. Małgorzata Duda, prof. UPJPII, dr hab. Krzysztof Gurba, ks. dr Grzegorz Godawa, dr Łukasz Ryszka, dr hab. Teresa Zbyrad, dr Katarzyna Wojtanowicz, dr Maria Łuszczyńska, Centumn Naukowo-Badawczego i Współpracy Międzynarodowej: mgr Tomasz Kniaź, mgr Urszula Kubiczek, a także pracowników innych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: mgr Natalia Gębka, mgr Katarzyna Byrska, mgr Teresa Misina, mgr Krzysztof Mleczko oraz Anna Żegleń i studenci Instytutu Pracy Socjalnej.

Studenci z Hogeschool van Arnhem Nijmegen w Holandii chwalili atmosferę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gościnność i możliwość wymiany doświadczeń, a także byli pod wrażeniem bazy dydaktycznej. Mogli też posmakować dań polskiej kuchni serwowanych przez Spółdzielnię Socjalną Równość.