Nagroda "Mały FENIKS Specjalny 2017” dla ks. dr. hab. Roberta Nęcka 29 III 2017

Nagroda "Mały FENIKS Specjalny” przyznawana jest przez Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich osobom i instytucjom, które pozostają szczególnie zasłużone na polu promocji książki katolickiej oraz wartości chrześcijańskich w mediach i życiu społecznym.

Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich na posiedzeniu w dniu 14 marca 2017 roku podjął uchwałę o przyznaniu ks. dr. hab. Robertowi Nęckowi nagrody "Małego Feniksa Specjalnego 2017”:

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia zostało napisane: „za wkład w tematykę medialną, a zwłaszcza za książkę Edukacja medialna w nauczaniu społecznym papieża Franciszka, za promowanie mediów katolickich i wartości katolickich, w sposób szczególny za promowanie wiary i kultury w programach radiowych, telewizyjnych, felietonach prasowych, przybliżając odbiorcom, słuchaczom, społeczeństwu duchowe i intelektualne dziedzictwo chrześcijaństwa”.

Ks. dr  hab. Robert Nęcek jest kierownikiem Katedry Edukacji Medialnej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest autorem wielu publikacji z zakresu nauki społecznej Kościoła, biografistyki, historii najnowszej Kościoła, czy tematyki medialnej.