Festiwal Nauki i Sztuki 24-27 V 2017

Studenci kierunku praca socjalna, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz nauk o rodzinie, uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki, wydarzeniu które miało miejsce na krakowskim Rynku w dniach 24-27 maja 2017 roku.

Wydarzenie, które organizują krakowskie uczelnie wyższe, odbyło się już po raz siedemnasty i przyświecało mu hasło: „W zgodzie z naturą”.

Studenci Instytutu Pracy Socjalnej zaproponowali liczne atrakcje quizy, czy testy:

• Quiz – Co wiesz o pracowniku socjalnym?
  • Bezdomność – stereotypizacja
  • Krzyżówka – wiedza o seniorze
  • Jak uczyć o doświadczeniu choroby psychicznej
  • GERON „ZUZA” – czyli doświadczenie starości na sobie
  • Mapa pomocy seniorom + test wiedzy z gerontologii
  • Postępowanie z osobami starszymi (?)
  • Rakieta edukacji
  • Chusta animacyjna

GERON „ZUZA”, który w ciągu dwóch minut mógł nam dodać 20, 30, 40, 50 lub 60 lat. To niesamowite wrażenie, które pozwala doświadczyć problemów związanych z ograniczeniami naszego ciała, kiedy zaczyna się starzeć.

RAKIETA EDUKACYJNA czy CHUSTA ANIMACYJNA dostarczały doświadczeń w zakresie metod prowadzenia profilaktyki zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży.

Można było poszerzyć swoją wiedzę o pracowniku socjalnym, bezdomności i jej stereotypizacji, wiedzę o seniorze wraz z zapoznaniem się z mapą pomocy osobom starszym.

Studenci Instytutu Pracy Socjalnej wraz ze studentami Instytutu Nauk o Rodzinie przygotowali również dodatkowe miejsce, tzw. „Centrum informacji. Wsparcie społeczne”, przy którym były udzielane i rozdawane informacje w zakresie adekwatnej instytucji, grupy czy organizacji udzielającej pomocy czy wsparcia.

Studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII znani ze swojej kreatywności zaproponowali projekt, pt: Przyroda wirtualna w namiocie.

Prezentowany był również sprzęt, którym dysponuje Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, taki jak np. kamery, mikrofony.

Nagrywane były „stand up”, był też czas na informacje o inicjatywach studenckich, jak Radio Bonus, Telewizja uniwersytecka itp.

Można było wziąć udział w różnych zabawach dziennikarskich, polegających na wymyślaniu lub tworzeniu prostego planu artykułu lub materiału dziennikarskiego.

Plakat: Festiwal Nauki i Sztuki