Sympozjum naukowe "Ekonomiczne i socjalne prawa Imigranta" 23 XI 2017

Sfera ekonomiczna i prawna imigracji znajduje się w optyce konferencji „Ekonomiczne i socjalne prawa Imigranta”, której organizatorami są: Katedra Prawa Rodzinnego i Katedra Polityki Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Katedra Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Komitet Naukowy Sympozjum:

Przewodniczący: ks. dr hab. Piotr Kroczek, prof. UPJPII

Wiceprzewodniczący: dr hab. Paweł Ulman, prof. UEK

Miejsce obrad: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – budynek dydaktyczny ul. Bernardyńska 3, 31-069 Kraków

Wykłady na sympozjum zawierają się w tematyce: prawnej, społecznej, ekonomicznej, statystycznej, socjologicznej, pedagogicznej, teologicznej i obejmują:

• prawo do pomocy socjalnej
  • prawo do osiedlania się
  • prawo do domu
  • prawo do ochrony zdrowia
  • prawo do edukacji
  • prawo do pracy
  • prawo do godziwego wynagrodzenia