Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Man for the Media or the Media for Man?” 7 XII 2017

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej był organizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Man for the Media or the Media for Man?”

W czasie Konferencji, organizowanej w dniu 7 grudnia 2017 roku w ramach Projektu Etyki Mediów, pokazywane i promowane były – z perspektywy portugalskiej i polskiej – mechanizmy i procesy medialne, służące dobru człowieka i społeczności. Konferencja miała na celu badanie obszarów wielorakich korelacji pomiędzy człowiekiem a mediami w dobie nowych wyzwań informacyjno-medialnych.

Miejsce organizacji konferencji: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Kraków, ul. Franciszkańska 1 godz. 10.00-14.30, sala 120

Ramowy program Konferencji:

10.00 Uroczyste rozpoczęcie Konferencji

ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII (Przewodniczący Konferencji)

10.15-11.30 Sesja I

prof. Maria Inacia Rezola (The media role In the history perspective of XX century)

prof. Maria Joao Centeno (Fake news – the role of the social media)

prof. Fernanda Bonacho (The responsibility of the journalistic discourse in contemporary media)

12.00-14.30 Sesja II

ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII (Klauzula sumienia w etyce dziennikarskiej)

dr Klaudia Cymanow-Sosin (Reklama jako odpowiedź na współczesne dylematy człowieka medialnego)

dr Katarzyna Drąg (Dziennikarstwo jako służba społeczna? Perspektywa historyczna)

dr Paulina Guzik (Komunikacja dużych wydarzeń w Kościele. Człowiek w ramach newsa)

mgr Bernardetta Cich (Etyka obrazu w filmie – Obraz etyki w dyskursie filmowym)

dr Sławomir Soczyński SDS (Autonomia mediów i ich instrumentalny charakter)

14.30 Zakończenie Konferencji

http://wns.upjp2.edu.pl/sites/default/files/1/Icon_pdf.gif Plakat: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Man for the Media or the Media for Man?”