Praktyki za granicą PAPPAGALLO - International Language School CENTAR, Split, Chorwacja

Wyjazd na praktyki za granicą jest niebywałą szansą na rozwój zarówno zawodowy jak i osobisty.

Swoją praktykę odbyłam w turystycznym mieście jakim jest Split. Już od pierwszych dni byłam zachwycona pięknym krajobrazem słonecznej Chorwacji, urokliwymi uliczkami pałacu Dioklecjana oraz unoszącym się w powietrzu zapachem lawendy.

Praktyki za granicą są bardzo  cennym doświadczeniem przede wszystkim ze względu na pracę w międzynarodowym zespole. Jest to możliwość podszkolenia języka oraz zdobycia nowych cennych umiejętności. Pracując w szkole językowej zajmowałam się marketingiem, brałam również udział w zajęciach dla dzieci wykonując zdjęcia. Podczas codziennej pracy mogłam liczyć na pomoc oraz wskazówki moich współpracowników, a zadania które wykonywałam samodzielnie były dla mnie szansą sprawdzenia samej siebie i swoich możliwości.

Wyjazd na praktyki zagraniczne wymaga dużej samodzielności co jest niewątpliwie jednym z atutów Erasmusa. Dzięki temu mogłam sprawdzić się w sytuacjach i zadaniach, które wcześniej wydawały mi się niewykonalne. Co więcej praktyki za granicą sprawiły, że stałam się bardziej pewna siebie i zaradna.

Wyjeżdżając na Erasmusa nie tylko można zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, ale także poznać wiele ciekawych ludzi z różnych części świata, których historie inspirują
i motywują do działania. Nie wierzyłam, gdy spotykałam się z opiniami, że Erasmus zmienia na całe życie. Dzisiaj jestem jednym z przykładów, że po powrocie z Erasmusa zmienia się wszystko. Erasmus poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy, dając siłę i przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego też gorąco polecam erasmusowe praktyki zagraniczne.

Klaudia Wermińska,
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UPJPII

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019