16. Konferencja Europejskiej Sieci Migracyjnej w Polsce pt. „Poziom umiędzynarodowienia uczelni wyższych a polityki migracyjne państw”.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, w dniach 28-29 listopada 2019 r. stanie się przestrzenią dyskusji i rozważań na temat poziomu umiędzynarodowienia uczelni wyższychw kontekście polityki migracyjnej różnych państw.

Europejska Sieć Migracyjna w Polsce zlokalizowana przy Departamencie Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na 16. Konferencję Krajowej Sieci Migracyjnej pt.: „Poziom umiędzynarodowienia uczelni wyższych a polityki migracyjne państw”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 28-29 listopada 2019 r.

Celem dwudniowej konferencji jest promocja polskich uczelni na arenie międzynarodowej, prezentacja programów uniwersyteckich skierowanych do zagranicznych studentów i absolwentów, a także wymiana doświadczeń w zakresie stosowanych narzędzi mających na celu zatrzymanie studentów zagranicznych w kraju jako pracowników wysoko wykwalifikowanych.

Bodźcem do zorganizowania konferencji są prace prowadzone przez Departament Analiz i Polityki Migracyjnej nad stworzeniem nowej krajowej polityki migracyjnej. Konferencja będzie również okazją do dyskusji na temat roli współpracy administracji rządowej z ośrodkami akademickimi, a także istniejących możliwości podniesienia rangi polskich uczelni w międzynarodowych rankingach.

Osoby do kontaktu:
Marcin Wrona: tel. 22 601 51 16 mail: marcin.wrona@mswia.gov.pl oraz Ewelina Zabardast: tel. 22 601 33 06, mail: ewelina.zabardast@mswia.gov.pl

Rejestracja na konferencję do dnia 22 listopada 2019 r.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019