Komunikat o błędzie

• Warning: file_put_contents(): Only 0 of 800 bytes written, possibly out of free disk space w file_unmanaged_save_data() (linia 1962 z /home/jednostki/wns/includes/file.inc).
  • Nie udało się utworzyć pliku.
Drodzy Studenci, Doktoranci, Przyszli Absolwenci UPJPII!

Wykorzystajcie niepowtarzalną szansę jaką stwarza program Erasmus+ trwa rekrutacja na studia i praktyki zagraniczne w r.a.  2019/2020 w ramach programu Erasmus+.

STUDIA: ZGŁOSZENIA DO 30 MARCA 2020

PRAKTYKI: ZGŁOSZENIA DO 21 CZERWCA 2020

Zachęcamy Was do wyjazdu na studia i praktyki/staże zawodowe w zagranicznych instytucjach w ramach programu Erasmus+.
Dzięki stypendium Erasmus+ możesz:
- lepiej poznać język obcy;
- nauczyć się współpracować w międzynarodowej i wielokulturowej grupie;
- nauczyć się rozwiązywać nietypowe problemy i radzić sobie w niestandardowych sytuacjach;
- zdobyć wiele nowych doświadczeń, które pomogą Ci rozwinąć kompetencje interpersonalne i społeczne,
- wzbogacić swoje CV, co zwiększy Twoje szanse na rynku pracy.

Szczegółowe inforamcje o rekrutacji tutaj.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+
Centrum Naukowo-Badawcze i Współpracy Międzynarodowej
PL 31-069 Kraków, ul. Bernardyńska 3
tel., fax: +48 12 428 60 36 / 519 323 350

Erasmus+ Internship in Malta

Paragon Europe is a professional Project Management Company with more than 15 years of experience working with EU projects, including student and staff mobility projects such as Erasmus +, Youth Guarantee, PON and POR, etc.
We are Malta's largest Intermediary Company organisation when it comes to Mobility Programs, we have hosted 20 000 students since inception, and we would like to be your international partner. We offer a Complete internship program, with added services to meet all your needs. Our company strives to realise excellence and we shall deliver an excellent service to you.

I am reaching out to you in order to explore the possibility of collaborating together. We have a number of student programmes & ancillary services that include:

1. Work placement within hundreds of leading organisations covering all sectors in Malta
  2. Accommodation & relocation services
  3. English Language school with a wide range of courses and work & study programmes
  4. In-house Recruitment services
  5. Transport from the airport

Benefits of a Paragon Internship in Malta:
- Gain hands-on work experience in the best organisations and enhance your CV
- Improvement of knowledge within the industry you are studying
- English language practice
- Intercultural experience
- Meeting individuals from all around Europe