Laudato Si' w CREATE Initiative

26.05.2021
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Inicjatywa CREATE ma na celu w ramach stypendium Laudato Si' wyselekcjonowanie dwóch osób, które ukończyły już program doktorancki i które pragną się dalej pod kierunkiem jednego lub kilku profesorów FASS prowadzić badania oraz pięciu osób z tytułem magistra, które będą robić doktorat według formatu programu TUTOR.

Termin składania wniosków: 20 czerwca 2021 r.

CREATE Initiative zapewnia studentom i ekspertom w dziedzinie katolickiej nauki społecznej (KNS) dostęp do zasobów i szkoleń w Rzymie, aby mogli rozwijać swoją wiedzę i zdolność do wykorzystania KNS w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się w swojej lokalnej rzeczywistości.

Laudato Si' jest skierowane do młodych ludzi z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, którzy pozostaną w swoich macierzystych instytucjach, ale będą przyjeżdżać do Rzymu regularnie przez okres dwóch-trzech lat, aby pracować nad doktoratem lub nad konkretnymi projektami badawczymi i publikacyjnymi w ramach pracy naukowej.

Więcej szczegółów znaleźć można w załączonym zaproszeniu. Pytania można kierować również na adres e-mail: fass@pust.it

Więcj o CREATE Initiative

Catholic social teaching Rome Exchange: Advanced Training Experience opiera się na dwóch podstawowych ideach:

1. katolickiej myśli społecznej jako misji Kościoła, która wymaga głębszej refleksji w zakresie jej praktycznego zastosowania

2. sprowadzeniu młodych naukowców do Rzymu – kolebki i centrum katolickiej nauki społecznej i pomocy w pogłębieniu jej znajomości oraz praktycznej umiejętności w jej wdrażaniu, zapewniając jednocześnie, że pozostaną oni związani ze swoim macierzystym regionem.

Więcej o Stypendiach Laudato Si'

Stypendia Laudato Si' obejmują stypendia na Wydziale Nauk Społecznych dla młodych naukowców z tytułem doktorskim oraz dla studentów na studiach doktoranckich lub ze Szkoły Doktorskiej.

W zależności od programu będą mogli przyjechać do Rzymu co najmniej raz, do kilku razy. Dostępne są 3 programy:

1. (LS-PD) badacze po doktoracie przyjadą do Rzymu po raz pierwszy w październiku 2021 (lub w styczniu 2022), aby przygotować swój projekt badawczy, spotkać się z wybranym profesorem FASS i opracować plan projektu. Następnie, stypendium będzie wspierać do 5 dodatkowych tygodni lub podróży do Rzymu w ciągu dwóch lat badań. Podczas tych dwóch lat naukowcy mogą wybrać jeden kurs rocznie z tych oferowanych przez Wydział.

2. (LS-DO)Badacze w trakcie doktoratu przybędą do Rzymu w październiku 2021 r., aby uczestniczyć w kursach doktoranckich FASS zgodnie z programem Tutor (jedna sobota w miesiącu od października do maja oraz jeden tydzień w czerwcu w pierwszym roku; trzy tygodnie w drugim roku, jak w programie LS-PD).

3. (LS-LDO) Osoby posiadające licencjat papieski przed rozpoczęciem studiów doktoranckich (dla tych, którzy nie posiadają licencjatu papieskiego, stypendium pokryje dodatkowy rok studiów w celu uzyskania licencjatu) będą uczestniczyć w krótkim programie, w ramach którego będą oni mogli przygotować pracę licencjacką, która w normalnych warunkach stanowiłaby rodzaj stanu badań dotyczącego problemu, który chcą studiować w ramach doktoratu. W tym roku będą oni przyjeżdżać do Rzymu w jedną sobotę w miesiącu od października do maja oraz w jeden tydzień w czerwcu (Tutor Program).

Profil studenta:

· Młodzi naukowcy pochodzący z Europy Środkowej i Wschodniej (wiek 25-40 lat)

· Ukończone studia drugiego stopnia (120 punktów) w jednej z poniższych dziedzin (jeśli obejmują więcej niż jedną dziedzinę, jest to dodatkowym atutem): etyka, socjologia, psychologia, antropologia, ekonomia, biznes, komunikacja społeczna, nauki polityczne, historia, prawo, stosunki międzynarodowe;

· Możliwe jest rozważenie kogoś z drugim stopniem w teologii lub filozofii, ale oczekiwalibyśmy, że kursy fakultatywne podjęte przez takiego studenta wykazują zainteresowanie kwestiami społecznymi;

· Jeśli kandydaci posiadają już licencjat papieski, program będzie trwał dwa lata; jeśli nie posiadają licencjatu papieskiego, będą potrzebowali dodatkowego roku, aby go uzyskać, a w takim przypadku stypendium będzie trwało trzy lata.

· Wykazane zainteresowanie praktycznym działaniem społecznym: polityka, ekonomia, problemy społeczne, działalność Kościoła, etc.

· Dużym atutem będzie wykazanie zainteresowania kwestiami, które są przedmiotem szczególnej troski papieża Franciszka, między innymi: łączność i pomoc osobom wykluczonym społecznie; rozwiązywanie problemów bezdomności; opieka nad migrantami; integralna ekologia i troska o nasz wspólny dom.

· Język angielski na poziomie B1

· Znajomość na poziomie B1 w co najmniej jednym innym języku Europy Środkowo-Wschodniej byłaby również wskazana.

· Znajomość języka włoskiego będzie dodatkowym atutem.

Szczegółowe informacje znajdują się w zaproszeniu. Można w nim znaleźć szczegóły na temat samego programu, organizatorów, stypendium oraz wszelkich wymagań.

Pliki do pobrania

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano