Nauki o rodzinie – odkryj tajemnice funkcjonowania rodziny

06.07.2023 Rekrutacja

rekrutacja_2023_nauki_o_rodzinie-1280.jpg

 

Rodzina jest ważnym czynnikiem w życiu każdego człowieka. Stwarza warunki niezbędne do zaspokojenia wszelkich ludzkich potrzeb, zarówno psychicznych jak i fizycznych. Jest nośnikiem zachowań, wzorców i wartości w danym społeczeństwie. Nauki o rodzinie to kierunek badający teoretyczne i praktyczne aspekty funkcjonowania rodzin.

Poznaj tajniki zdrowych i szczęśliwych relacji!

Studiując, nauczysz się diagnozować i rozwiązywać problemy rodzinne, dowiesz się jak wspierać i promować zdrowe relacje rodzinne, a także jak zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt dzieci i dorosłych członków rodziny. Zdobędziesz również wiedzę na temat przebiegu procesu wychowania i socjalizacji w kontekście zachodzących przemian społecznych. Potrzeby rodziny związane z biologicznym rozwojem człowieka oraz jego funkcjonowaniem społecznym również nie będą Ci obce.

Sprawdź, czy masz w sobie wystarczająco dużo zrozumienia oraz ambicji – nie trać czasu i zapisz się

Aby dostać się na kierunek nauki o rodzinie należy zdać egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka nowożytnego. Oprócz tego, w postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brany jest wynik jednego z przedmiotów jak: biologia, geografia, język polski, język obcy, filozofia, historia oraz historia sztuki na poziomie rozszerzonym. Szczegółowe wymagania dostępne są na stronie internetowej, w zakładce dotyczącej kryteriów kwalifikacji na studia.

 

Studia pierwszego stopnia (stacjonarne) Studia drugiego stopnia (stacjonarne)
Rejestracja internetowa 1 VI (godz. 9.00) – 19 VII (godz. 12.00) 1 VI (godz. 9.00) – 24 VII (godz. 12.00)
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej.

 

Dla wszystkich zainteresowanych dobrem i rozwojem rodzin

Jeśli wewnętrznie czujesz duże zainteresowanie problemami i potrzebami rodzin, jesteś osobą zdeterminowaną do nauki i rozwijania swoich kompetencji z zakresu nauk społecznych, otwartą i empatyczną z zamiłowaniem do pracy z ludźmi, zdolną do pracy w zespole i współpracy z rożnymi grupami społecznymi, posiadającą umiejętności komunikacyjne i analityczne, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!

Jestem humanistą i odkąd pamiętam interesowałem się ludźmi i ich zachowaniami. Ten kierunek uczy wielu technik, które byłem w stanie sam wypróbować na sobie i swojej rodzinie. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak ważne są relacje międzyludzkie i jak ogromny mają na nas wpływ. Dzięki temu kierunkowi poczułem spełnienie oraz satysfakcję.
Jan, absolwent kierunku

Jakie możliwości pracy otwierają się po ukończeniu studiów?

W znalezieniu swojej wymarzonej pracy pomogą następujące przedmioty: ochrona własności intelektualnej, podstawy prawa z elementami prawa rodzinnego, podstawy psychologii, podstawy filozofii z elementami logiki. Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w poradniach rodzinnych, ośrodkach wsparcia dla rodzin, instytucjach edukacyjnych, organizacjach pozarządowych zajmujących się problematyką ludzką, urzędach i instytucjach zajmujących się polityką rodzinną.

Nie zwlekaj i rekrutuj się, aby studiować na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła w Krakowie!

 

Artykuł przygotowała dla Ciebie studentka Klaudia Niemczyk.

 

Pliki do pobrania

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano