Poznaj świat digital mediów na #UPJP2. Rekrutacja trwa!
Digital media to interdyscyplinarny kierunek studiów, który umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w wielu obszarach związanych z mediami cyfrowymi i ich funkcjonowaniem. Marketing, nowe technologie, projektowanie treści cyfrowych czy zarządzanie projektami to tylko niektóre z nich. Oprócz wykładów i ćwiczeń czeka na ciebie wiele laboratoriów i praktyki, które pozwolą nabyć pierwsze doświadczenie w branży.
Od obróbki zdjęć po planowanie start up’ów – czyli o tym, czego nauczysz się na digital media
W programie kształcenia znajdują się przedmioty takie jak np. laboratorium produkcji obrazu i dźwięku, aspekty prawne mediów cyfrowych, marketing i public relations w digital media, laboratorium VR, komunikacja interpersonalna w cyberprzestrzeni lub psychologia marketingu.
W trosce o to, aby każdy student mógł wybrać najbardziej interesującą go dziedzinę z szerokiego obszaru mediów cyfrowych, studia dzielą się na trzy specjalności:
- kreatywność wirtualna – innowacje, aplikacje, design,
- analityka sieci – big data, SEO, performance marketing,
- digital biznes – tworzenie, ekonomia, zarządzanie.
Program kształcenia kierunku digital media na #UPJP2 został stworzony z myślą o studentach, dlatego cenimy ich zdanie na jego temat, starając się sprostać ich oczekiwaniom.
Uczymy się praktycznych umiejętności takich jak obróbka zdjęć lub grafik, planowanie start up’ów, czy prezentowanie produktów na rynku. Zajęcia prowadzone są w przyjemnej atmosferze, a wykładowcy chętnie odpowiadają na wszystkie zadane pytania i pomagają rozwiązać problemy występujące przy różnych projektach.
Piotr, student II roku digital media
Jakie przedmioty zdawać na maturze?
Aby dostać się na digital media, należy zdawać egzamin maturalny na poziomie podstawowym z wybranego języka nowożytnego oraz matematyki lub języka polskiego. Oprócz tego, w postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brany jest wynik z jednego przedmiotu spośród filozofii, geografii, historii, informatyki, języka łacińskiego i kultury antycznej, matematyki, języka polskiego lub dowolnego języka nowożytnego na poziomie rozszerzonym.
Szczegółowe wymagania dostępne są na stronie internetowej, w zakładce dotyczącej kryteriów kwalifikacji na studia.
Studia pierwszego stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) | ||
Rejestracja internetowa | 1 VI (godz. 9.00) – 19 VII (godz. 12.00) | |
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej. |
Kreatywność i ambicja – co jeszcze cechuje idealnego kandydata na studia media?
Digital media to idealny kierunek studiów dla osób kreatywnych, ambitnych, zdeterminowanych i gotowych do nauki w obszarze stale rozwijających się mediów cyfrowych i nowych technologii. Oprócz tego, przydatne będą zdolności analityczne, zorientowanie na cele, czy przyjmowanie pomysłów i idei z otwartością.
Jeśli interesujesz się mediami społecznościowymi, tworzeniem treści cyfrowych, analizą danych, marketingiem, PR-em lub reklamą w sieci, to studia na kierunku digital media są właśnie dla ciebie.
Gdzie można pracować po kierunku digital media?
Absolwenci digital media mogą znaleźć pracę w wielu atrakcyjnych obszarach, m.in. w branży reklamowej i marketingowej oraz agencjach eventowych i PR. Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach sprawią, że będą doskonałymi specjalistami od komunikacji, zarządzania projektami, mediów cyfrowych, promocji czy social media marketingu.
Studia dają wiele możliwości zawodowych, ale jeśli jeszcze nie jesteś przekonany czym dokładnie chcesz się zajmować, a wiążesz to z nowymi mediami, wybierz digital media – tak jak zrobiła Lucyna.
Początkowo wybrałam kierunek jakim jest digital media, dlatego że nie miałam pomysłu na siebie, a sam opis studiów bardzo mnie zainteresował. Dopiero później zrozumiałam, że był to strzał w dziesiątkę. Kierunek digital media otworzył mi drogę do przyszłej pracy w marketingu i digital biznesie.
Lucyna, studentka II roku digital media
Świat marketingu internetowego, nowych technologii i mediów cyfrowych to coś dla ciebie? Sprawdź stronę internetową i weź udział w rekrutacji na #UPJP2! Do zobaczenia!
Artykuł przygotowała dla Ciebie studentka Emilia Wojciechowska.