Podyplomowe studia personalizm i logoterapia w nauczaniu i wychowaniu

upjp2_podpl_1450x650_wns12.jpg

 

OPIS STUDIÓW

Podyplomowe Studia Personalizm i logoterapia w nauczaniu i wychowaniu

Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej: 7
Typ studiów: doskonalące
Liczba semestrów: 3 semestry (288 godzin)
Łączna liczba punktów ECTS: 30 ECTS 

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW

Podyplomowe Studia Personalizm i Logoterapia w Nauczaniu i Wychowaniu są prowadzone przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Centrum Kształcenia Personalistycznego i Doskonalenia Nauczycieli.
Studia są współorganizowane również przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, Krakowski Instytut Logoterapii posiadający akredytację z Instytutu Viktora Frankla z Wiednia oraz Fundację Wspomagającą Wychowanie Archezja.
Celem studiów jest uzyskanie przez studenta pogłębionej wiedzy na temat personalizmu, zwłaszcza personalizmu Karola Wojtyły, a także zdobycie umiejętności i kompetencji potrzebnych w procesie wychowania opartym na aksjologii personalistycznej w różnych obszarach praktyki edukacyjnej i wychowawczej. Celem studiów jest również poznanie fundamentalnych założeń i metod logoterapii. Logoterapia Viktora E. Frankla (tzw. trzecia wiedeńska szkoła psychoterapii), jako nurt psychoterapii egzystencjalnej, zajmuje się leczeniem poprzez pomoc w odnalezieniu sensu życia, który stanowi najsilniejszy rodzaj motywacji, nawet w najtrudniejszych okolicznościach życia.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci otrzymują certyfikat Krakowskiego Instytutu Logoterapii z kursu bazowego z logoterapii, upoważniający do prowadzenia poradnictwa logoterapeutycznego i grup wsparcia w nurcie logoterapii oraz dwa certyfikaty Fundacji Archezja: profilaktyki zintegrowanej oraz logoprofilaktyki.

Studia wyposażają w szereg umiejętności i kompetencji, dzięki którym absolwenci będą potrafili pomóc współczesnemu człowiekowi w sytuacji chaosu życiowego i pustki egzystencjalnej. Absolwenci będą przygotowani do koordynowania współpracy środowisk wychowawczych z praktycznym wykorzystaniem logoprofilaktyki wskazującej na sens jako najważniejszy czynnik chroniący.

Studia adresowane są do osób zainteresowanych personalizmem i logoterapią, które chciałyby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie poradnictwa logoterapeutycznego i logoprofilaktyki, w szczególności do kadry pedagogiczno-wychowawczej, jak również do środowiska służby zdrowia, psychologów, socjologów, filozofów i teologów.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA
  • Ukończone studia magisterskie,
  • Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie www.irk.upjp2.edu.pl i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w IRK.
WYMAGANE DOKUMENTY

Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia na studia składa w sekretariacie studiów
następujące dokumenty:

  • formularz rekrutacyjny wraz z podaniem o przyjęcie na studia, pobranym z konta
    kandydata w systemie IRK opatrzone jego własnoręcznym podpisem;
  • odpis dyplomu magisterskiego lub licencjackiego, lub kserokopia dyplomu (oryginał dyplomu do wglądu), lub uwierzytelniona notarialnie kopia dyplomu;
  • dowód osobisty lub paszport do wglądu.
TERMINY REKRUTACJI
Rekrutacja elektroniczna
Portal Internetowej Rejestracji Kandydatów
15.06.2023 00:00 – 31.08.2023 23:59 
Ogłoszenie listy zakwalifikowanych do przyjęcia

05.09.2023 10:00

Składanie dokumentów
Sekretariat Instytutu Pedagogiki i Nauk o Rodzinie

09.09.2023 8:00 - 15:00

16.09.2023 8:00 - 15:00

LIMIT MIEJSC
Limit dolny: 25 osób Limit górny: 30 osób
OPŁATY
Pełna opłata za 3 semestry 6000 zł
ZAJĘCIA
Podczas całego toku studiów czterokrotnie przewidziane są dwa zjazdy w miesiącu. W pozostałych miesiącach jeden zjazd. Zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej, a także z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (online), w piątki w godzinach 16.00 – 21.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 – 19.00.
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest złożenie pracy dyplomowej, a w przypadku słuchaczy, którzy chcą otrzymać certyfikaty, dodatkowo, zdanie egzaminu certyfikacyjnego realizowanego podczas ćwiczeń.
DANE KONTAKTOWE

drphornik.png

Kierownik studiów

dr Paulina Hornik
e-mail

Jednostka prowadząca studia:
Wydział Nauk Społecznych
Instytut Pedagogiki i Nauk o Rodzinie
ul. Bernardyńska 3, pok. 51 (parter)
31-069 Kraków
tel. 12 8898 442

Jeśli masz jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!

ZAPISUJĘ SIĘ NA STUDIA

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano