Międzynarodowa Konferencja Naukowa EDUCATION IN THE FAMILY - FAMILY IN EDUCATION

07.05.2021

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat "EDUCATION IN THE FAMILY - FAMILY IN EDUCATION", która odbędzie się na platformie google.meet w dniu 17 maja w godzinach 10.00– 13.30. Konferencja organizowana jest przez Instytut Pedagogiki i Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz University of Debrecen, Faculty of Education for Children and Special Education.

Tematyka konferencji dotyka bieżącej problematyki związanej z rodziną, która nadal pozostaje podstawowym środowiskiem wychowawczym. Jako grupa społeczna jest także częścią społecznego systemu edukacyjnego, który podlega obecnie dynamicznym zmianom. Zależność ta wskazuje na znaczny potencjał edukacyjny, który może dać szansę rozwoju dzieciom, młodzieży, dorosłym i najstarszym członkom rodziny.

Zdajemy sobie sprawę z braków i przeszkód obecnych dzisiaj w procesie wychowania w rodzinie. Dostrzegamy duże potrzeby w społecznym wymiarze edukacji. Dlatego niezwykle ważne jest, aby organizować spotkania naukowe i dyskusje na ten temat.

Nasz dyskurs nabierze szczególnego znaczenia dzięki gościom, którzy będą reprezentować zagraniczne ośrodki akademickie. Wymiana doświadczeń pozwoli nam pełniej przedstawić zagadnienia, które mają żywotne znaczenie dla przyszłości rodziny i wychowania w krajach Unii Europejskiej.

Proponujemy trzy główne tematy rozważań:

1. Wychowanie w rodzinie.

2. Rodzina w systemie edukacyjnym.

3. Społeczne aspekty edukacji.

Więcej informacji o wydarzeniu, jak i możliwość rejestracji znajdą Państwo na stronie: https://www.conference-family.online

Pragniemy zaznaczyć, iż każda osoba, będąca zarejestrowanym słuchaczem, otrzyma certyfikat obecności na konferencji.

conference_plan.pdf 676.21KB [ .pdf ]