Program „W dobrej Wierze” w TVP Kraków

16.03.2022 Komunikaty

– Bezinteresowność to znaczy prawdziwość przekazu i uczciwość przekazu. Prawdziwość na poziomie opisu faktów – nie manipulujemy, pokazujemy rzeczywistość, tak jak w dobrej wierze, w całym przekonaniu dziennikarskim, w sumieniu uważamy, że to jest prawdziwy opis rzeczywistości. A uczciwość na poziomie komentarzy, na poziomie opinii... Człowiek w opiniach jest subiektywny i ma do tego prawo, ale ma pewne granice w komentowaniu rzeczywistości – tą granicą jest „prawdziwość przekazu” – mówił w programie TVP3 Kraków „W dobrej wierze” ks. prof. dr hab. Michał Drożdż, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Konferencji Etyki Mediów oraz obecnej sytuacji wojny w Ukrainie i związanej z nią dezinformacją oraz propagandą koniecznie zobacz odcinek nr 71.

w_dobrej_wierze_-_tvp_krakow.png