Sztuczna Inteligencja w Edukacji Szkoły Wyższej – nowy projekt ERASMUS+ na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII

20.12.2023 Komunikaty

23–24 listopada 2023 r. na Uniwersytecie Florida w Walencji odbyło się spotkanie inaugurujące projekt AISS Artificial Intelligence for Studies and Support in Higher Education (KA220-HED-98CE8144). W skład partnerstwa współpracującego nad zagadnieniami związanymi z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym oprócz gospodarza spotkania i naszej uczelni wejdą Universität Bayreuth w Niemczech oraz Kauno Technologijos Universitetas na Litwie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach akcji KA220 „Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji wyższej”, którego koordynatorem jest dr hab. Bożena Majerek, prof. UPJPII, będzie realizowany na Wydziale Nauk Społecznych do listopada 2025 roku. Wśród głównych rezultatów projektu można wymienić: przygotowanie kompendium dla nauczycieli akademickich, platformę zawierającą instrukcje dotyczące wykorzystania narzędzi AI w procesie edukacyjnym czy wydarzenia upowszechniające, umożliwiające wymianę opinii i doświadczeń związanych ze stosowaniem sztucznej inteligencji w procesie nauczania.

Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie internetowej i Facebooku projektu: