Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie w żalu z powodu śmierci studentki Malwiny Pawlaszczyk

16.08.2019

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z głębokim żalem przyjęła niespodziewaną wiadomość o śmierci Malwiny Pawlaszczyk, studentki Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJP2.

O śmierci Malwiny Pawlaszczyk informowała na stronie internetowej redakcja Sportowych Faktów, z którymi od ponad 6 lat współpracowała jako dziennikarka sportowa. Jej główną dziedziną był żużel, a na co dzień zajmowała się klubami ROW Rybnik i Wandą Kraków. Swoją pracę wykonywała z pasją, ponieważ połączyła dwa wielkie zainteresowania - żużel i dziennikarstwo. Koledzy z redakcji zapamiętają ją jako bardzo dobrą koleżankę i współpracowniczkę. Zaznaczali, że zawsze była solidna, pomocna i cechował ją profesjonalizm.

Studia dziennikarskie rozpoczęła w 2014 roku i miała uzyskać tytuł magistra, broniąc napisaną pracę magisterską po wakacjach. Miała zaledwie 24 lata.

Rodzinie śp. Malwiny Pawlaszczyk, Uniwersytet Papieski Jana Pawła w Krakowie, a szczególnie Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej składa wyrazy głębokiego współczucia i smutku, zaś wspólnota akademicka łączy się w modlitwie.

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 17 sierpnia 2019, o godz. 9.00 w kościele parafii Świętego Jacka w Radoszowach (Rydułtowy).

oprac. A.T.
na podstawie: sportowefakty.wp.pl
fot. Debaditya Chatterjee | Unsplash (cc)