Weronika Grodowicz laureatką Nagrody im. Tadeusza Tertila za pracę licencjacką 30 X 2023

O nagrodę mogli się starać mieszkający w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim autorzy prac dyplomowych, będący absolwentami studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Nagrody fundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie, przyznane zostały w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka lub inżynierska oraz najlepsza praca magisterska.

Nagrodę im. Tadeusza Tertila w kategorii prac licencjackich i inżynierskich otrzymała absolwentka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Weronika Grodowicz za pracę pt. „Terapia przez pracę osób z niepełnosprawnościami w warsztatach terapii zajęciowej”, którą napisała jako studentka pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych UPJPII, pod kierunkiem ks. dr. hab. Grzegorza Godawy, prof. UPJPII.

– W swojej pracy poruszyłam to, jak ergoterapia oddziałuje na życie osób z niepełnosprawnością intelektualną i jak poprzez to zmienia się ich życie. Ergoterapia polega na tym, że osoby z taką niepełnosprawnością przyuczane są do wykonywania pracy w jakimś konkretnym zawodzie, a dzięki temu mogą potem próbować podjąć zatrudnienie w zakładach pracy chronionej, a przez to aktywnie włączyć się do społeczeństwa – powiedziała laureatka nagrody w rozmowie z dziennikarzem RDN Małopolska.

Nagroda im. Tadeusza Tertila została ustanowiona w 2007 r. Jej patron pełnił funkcję burmistrza Tarnowa w latach 1907–1923, z przerwą w czasie okupacji miasta przez wojska rosyjskie (1914–1915). Był też posłem do Rady Państwa w Wiedniu i Sejmu Krajowego Galicji we Lwowie oraz członkiem Polskiej Komisji Likwidacyjnej. Nagrody wręczono podczas uroczystej wspólnej sesji Rady Miejskiej Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego, która wpisana była w cykl wydarzeń 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Tarnów.

Źródło: Maksymilian Osak, RDN Małopolska

Więcej informacji i galeria zdjęć
Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Wręczono nagrody im. Tadeusza Tertila (RDN Małopolska)